Tesettür Moda Aksesuar

Tesettür giyimde moda son zamanlarda oldukça büyük aşamalar kaydetmiştir. Mağazalarda tesettür giyimle alakalı birçok marka ve modeller vardır. Modayı yakından takip eden bayanlar özellikle şık ve modern görünebilmek için şık aksesuarlarla daha güzel ve gösterişli olabilmektedirler.

Tesettür moda aksesuar, bir şeyi daha kullanışlı ve görsellik açısından çekici görünümü sağlar. Örneğin; düz sade bir bluz ile takacağınız kolye ve eşarp üzerine takılan, güneş gözlüğü çekici bir hava yaratacaktır.

Tesettür giyimde tercih edilen şık bir kıyafet ve buna uygun aksesuar tercihinde kişinin özellikle şık oluşu anında göze çarpmaktadır. Tesettür giyimde, ayakkabılar, çantalar, takılar gibi kıyafeti tamamlayan aksesuarlar ile renk uyumları ve kıyafetin hareketlenmesi ile tesettür giyimde modanın son adımı tamamlanmış olur.

Tesettürde Moda

Tesettür giyimde moda denilince ilk akla gelenlerden biri de giyim, ayakkabı, aksesuar ve güzel görünüm için de makyaj gelir. Eşarp tercih ederken özellikle ipek veya pamuktan yapılmış ipekler tercih edilmelidir.

Tesettürde Şık Görünüş için Aksesuarlar

Tesettür giyimde en çok dikkat edilen unsur şık görünme çabasıdır bunun için en temel ihtiyaçlar:

Giyim, eşarp, gözlük, bileklik, yüzük, kemer, kol saati, kolye ya da küpelerde kullanılan kristal taşlar ve şal gibi ihtiyaçlar uygun bir şekilde bir araya getirilirse çok şık bir görünüm sağlayabilir.

Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğünün asıl kullanım alanı; güçlü güneş ışığına maruz kalmamak için kullanılmasıdır. Tesettürde aksesuar olarak olarak kullanımında eşarp üzerine başa takılır bazen de güneş gözlüğü amacı doğrultusunda da kullanılabilir.

Takılar

Kolye, değerli taşlar veya sıradan malzemeler kullanılarak yapılan, boyna takılan aksesuardır. Küpe ise aynı şekilde değerli taşlardan veya sıradan malzemeler kullanılarak yapılan kulağa takılan bir takıdır. Fakat tesettür giyimde kulağa takılan aksesuar pek belli olmayacağı için kullanılmamaktadır.

Kemer

Kemer, bele dolayarak takılan ve ucunda şekilli tokası olan aksesuardır. Etek veya ferace giyimlerde tercih edilir.

Ferace Giyim

Ferace elbiseler uzun kollu, bol ve genellikle siyah renkte yere kadar uzanan giysidir.

Kristal Taş Ağırlıklı Aksesuarlar

Kristal taşlar genellikle giysilerde ve kuyumculukta kullanılmaktadır.