Tesettür Giyimde İpek Şal ve İpek Eşarp Kullanımı

Günlük, spor ve abiye kıyafetler de şal ve eşarp seçimimiz de giydiğimiz kıyafetlerle birlikte değişmektedir. Hatta şal bağlama modelimiz bile değişmektedir. Tesettüre uygun olarak şalın inceliği, kalınlığı, kumaş dokusu ve deseni seçilmelidir

Şal Ve Eşarp Çeşitleri

Günümüz modasında karşımıza birçok çeşit ve desen çıkmaktadır. Bu çeşitler, eşarplar da; ipek eşarp, pamuk eşarp, şifon eşarp düz ve desenli eşarplar. Şal da ise; fileli şal, tafta eşarp ve şal, saten eşarp ve şal, tafta, sökme, dantelli ve simli abiye şal ve eşarp olmak üzere birçok çeşit vardır.

Kombine Uygun Şal Veya Eşarp Seçimi

Giydiğiniz kıyafetlerin üzerine hangi dokuda ve desende şal seçilmelidir. Tesettürünüze uygun olarak seçeceğiniz şal ve eşarp sizi çok daha şık ve modern gösterecektir. Yapacağınız günlük kombinler de ( spor /  sokak stili ) daha çok cotton, keten, pamuk ve fileli şal ve eşarp seçmeniz daha doğru olacaktır. Yapacağınız abiye kombinler de ise abiyenizin dokusuna uygun şal ve eşarp seçmelisiniz. Şifon bir abiye giydiyseniz eğer şifon şal, ipeksi bir abiye giydiyseniz ipek şal, ya da simli abiye şal ve eşarplardan kullanabilirsiniz. Günlük şık kombin yaptıysanız da tafta, sökme ve dantelli şalları tercih edebilirsiniz.

Kombine uygun şal ve eşarp bağlama

Şal daha çok genç kızların tercih ettiği bir örtü türüdür. Model ve desenler arttıkça bağlama şekilleri ve modelleri de artmaktadır. Bağlama modelleri; fular şeklinde bağlama, kelebek model de bağlama, modern şal bağlama, özel günler için şal bağlama ve daha birçok çeşit vardır. Günlük – spor kombinler de fular şeklinde ( bir ucu omuz da veya her iki ucu da arkada olabilir ) bağlamayı tercih edebilirsiniz. Günlük – şık kombinler de kelebek model de ve modern şal bağlama modeli ile tesettürünüzü tamamlayabilirsiniz. Abiye kombinler de ise özel günler için şal ve eşarp bağlama modellerini tercih edebilirsiniz. Tesettür giyiminizi doğru tamamladığınız takdirde bulunduğunuz ortamın en dikkat çeken kişiliği olmanız kaçınılmazdır.