İpek Fular Kullanımı

Fular genellikle belli bir yaşına gelmiş kadınların aksesuarı olarak algılansa da aslında kadın ve erkek aksesuarı olarak kullanılan ipek fular kullanımı dönem dönem azalsa da moda tarihi boyunca şıklığın ve kıyafetini tamamlamak isteyenler en çok kullandığı aksesuarların başında gelmekte. Her yaştan gerek erkek gerekse kadınların kullanabileceği bir aksesuardır.

Maskülen veya feminen bir görünüm sağlamak için, spor ya da şık kombinlerinize daha farklı görünümler katmak için fularınızı beş farklı şekilde kullanabilirsiniz.

1- Klasik Olarak Boyuna Bağlama

Kullanılan fuların ebatlarına göre boynunuzu tam saracak veya sadece boynunuzun ön kısmında yoğun bir şekilde görünecek tarzda kullanabilirsiniz. Özellikle basit bir t-shirt veya alçak yakası olan bir gömleğin üzerinde oldukça şık duruyorlar. Bunun yanı sıra üzerinizdeki spor havayı da bir nebze olsun hafifletebilirsiniz. Dilerseniz de salaş bir düğüm sonrasında sarkıtarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanımı özellikle kışın deri ceket ve paltoların altında oldukça şık duruyor.

2 – 80’ler Ruhu: Kafaya Bağlamak

Dilerseniz klasik olarak ensenizden geçirdiğiniz fularınızı kafanızın tepesinde tatlı bir fiyonkla tamamlayabilirsiniz. Daha salaş giyindiyseniz fuları daha geniş kullanarak başınızı saracak şekilde örtüp hippilerin ruhunu yansıtabilirsiniz.

3 – Tarz sahibi: Bileklere Bağlamak

El bileklerine hatta ve hatta ayak bileklerinize bağladığınız renkli bir fular ile olduğunuzdan daha dinamik ve daha genç görünebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında sahilde bu şekilde kullandığınız fular ile birlikte mayonuzu tamamlayabilirsiniz.

4 – Yenilikçi: Kemer Yerine Bağlamak

Özellikle spor bir kot pantolona kemer yerine geçireceğiniz bir fular ile aslında klasik gözüken bir kombini farklılaştırabilirsiniz. Üzerine giyeceğiniz bir t-shirt ün önünü pantolonunuzun içine sokarak daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

5- Şıklık: Çantalara Bağlamak

İsterseniz çantanızın kollarının yerine bir fular geçirerek kullanın isterseniz de çantanızın fermuarlarına ufak ufak renkli fularlar bağlayarak çantanızı renklendirebilirsiniz.

Her zaman için kıyafetlerinize farklı ve marjinal hava katacak ve canlı göstererek tamamlayacak bir aksesuardır. Özellikle İpek Şal, İpek Eşarp ve diğer %100 İpek Ürünlerle Kombinlenmesiyle modayı en yakından takip edenlerden olabilirsiniz.