Eşarp Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşarp seçimlerinizde dikkat ettiğimiz en önemli ilk detay giysilerimize uyumudur. Malesef bu aşamada eşarp renginin ten rengimize olan uyumunu atlamaktayız. Tercihlerimizde ten rengimize uyan ve elbiselerimizde fazlasıyla sık kullanabileceğimiz eşarpları tercih etmek bütçemize katkı sağlamakla beraber aynı zamanda da güzel görünmemize yardımcı olmaktadır.
Esmer ten renkli bayanların koyu renk tonlarından uzak durması gereklidir. Giysi seçiminize göre koyu renk tercih etme durumunda kaldıysanız renkli desenleri olan eşarpları seçmek sizler için daha uygun olacaktır. Mavi, turuncu, kırmızı gibi canlı renkler ise sizlere fazlasıyla yakışacaktır.

Kumral ten renkli bayanlara en çok yakışan renk tonu mavi ve yeşil… Siyah ve beyaz gibi keskin renklerden ziyade krem ve kahve tonları Kumral bayanların ten renklerine çok daha fazla uyum sağlar.
Beyaz tenli hanımların seçimlerinde ise öncelikli olarak kırmızı ve lacivert ön planda olmalıdır. Krem, beyaz gibi fazla açık renkler yüzlerini soluk gösterecektir. Canlı renkler tercihlerinizle beraber sizlere de aydınlık bir hava bürüyecektir.
Göz renginize uygun şal seçmekte mümkün aslında;
Öncelikli şal seçiminizde giyilen kıyafetin rengine göre olmalıydı. Daha sonradan kişi eğer yeşil gözlü ise ve tercih edilen kıyafetinde uygunsa göz rengini ön plana çıkarabilmek için zıt renkler tercih edilebilirsiniz. Örneğin kırmızı, turuncu ve mor tonları gibi renkleri de tercih edebilirsiniz.

Kişi eğer mavi gözlü ise kırmızı, turuncu, krem ve beyaz tonlarında renkleri de tercih edebilir. Tabi ki bu aşamada da şalın kıyafetimize uygunluğunun sağlanması gereklidir.
Eşarp’ı seçecek kişi siyah yada kahverengi göz renklerinden birine sahipse kıyafete olan uygunluğun sağlanması koşulunda daha çok açık renkleride tercih edebilir. Bunun dışında da tüm renk tonları kıyafete göre tercih edebilirsiniz.